קליניקה - פורטל בריאות, טיפול טבעי ורפואה משלימה הגדול בישראל. טיפולים , מאמרים ומטפלים של רפואה טבעית
בריאות
2954
0
 


בדקו מה אומר הצבע על הבריאות שלכם

קובי הובר
10/09/2015
הם יכולים להרגיע או לאזן, אבל גם להיות בעלי איכות ממריצה: לצבעי הצ'אקרות השונות ישנה השפעה עמוקה על גופינו. כך תעשו בהם שימוש נכון
מחקרים מלמדים שלצבעים יש השפעה פיזיולוגית על תהליכי מחשבה והתנהגות אנושיים, ולעיתים יש להם השפעה פסיכולוגית בלתי מודעת. כולנו מכירים את ההקשר בין צבעים לרגשות, כמו "לב זהב", "אדום מכעס", "כחול מפחד", "ירוק מקנאה", וביכולת הצבע להשפיע על מצב הרוח, לעורר דחייה או לחלופין תחושה מהנה. אנחנו יכולים לחוש שצבע מסוגל לעורר אותנו, להרגיע ולצנן התרגשויות ולתרום ליצירת איזון מתבקש.                                                    
 

קראו עוד:  ללחוץ עד הלידה: רפלקסולוגיה לנשים בהריון


מה ההודים יודעים על צבע ובריאות
על פי כתבים הודיים עתיקים מהמאה השביעית לפני הספירה, לכל צבע יש תפקיד ותוכן אנרגטי משמעותי הפועל על הגוף ויוצר הגנה וריפוי. לצבעים יש קשר לאזור מסוים בגוף, המכונה צ'אקרה. צ'אקרה היא מעין מרכז אנרגטי בגוף, שבו יש מפגש של עצבים, שתפקידו לשמור על האיזון האנרגטי. שבע הצ'אקרות העיקריות ממוקמות במקביל לחוליות עמוד השדרה ומייצגות את המצב הגופני, הרוחני והרגשי. 

חוסר איזון בצ'אקרה מתבטא בעודף או בחוסר אנרגיה ובאיכות הצבע. כשצ'אקרה מאוזנת - הצבע שלה נקי וברור. לעומת זאת, חוסר האיזון יתבטא בחולשת הגוף, דיכאון ופחד במישורים המנטלי והרגשי ובצורת מחלות או כאבים במישור הגופני.

 

 

שילוב טיפול רפלקסולוגי עם טיפול בצבע                                                                                                             

משמעות הצבעים והשפעתם על הגוף
לצבעים השונים יש השפעה שונה על הגוף, כך לפי הרפואה ההודית המסורתית. לדוגמה, הצבעים החמים - אדום, כתום וצהוב - בעלי איכות ממריצה. לעומת זאת, צבעים קרים - כחול, אינדיגו ומג'נטה - מרגיעים ומאזנים מבחינה אנרגטית. לצבעים, שלפי הרפואה ההודית קשורים לצ'אקרות בגוף, מיוחסת גם השפעה על איברים ומערכות מסוימות בגוף. 

כך מתאימים הצבעים לטיפול אנרגטי בבעיות בריאותיות שונות:

1.אדום  
צבע הצ'אקרה הראשונה, צ'אקרת הבסיס. כשנרצה להמריץ ולהגביר חיוניות במצב של "תקיעות" נשתמש באדום להשגת האיזון. האדום טוב לטיפול באנמיה, להעלאת לחץ דם נמוך מדי, לאיזון המערכת החיסונית וכן לחיזוק כפות הרגליים, עצמות ובסיס עמוד השדרה.


2.הכתום 
צבע הצ'אקרה השנייה, צ'אקרת המין. לכתום יש השפעה מרגיעה ומשמחת. הוא משפיע על בלוטת יותרת הכליה (האדרנל) להגביר את הפרשת ההורמונים שמעוררים ומאזנים את מערכת העצבים, מחזור הדם והנשימה, שלפוחית השתן, המעי הגס, אברי המין, אזור המותן, אגן הירכיים, וחוליות הגב התחתונות.


3.הצהוב 
צבע הצ'אקרה השלישית, צ'אקרת מקלעת השמש (הסולר). הצהוב מעורר את העצבים המוטוריים ומעודד את אנרגיית השרירים. הוא עוזר לפעילות תקינה של מערכת העיכול, לטיהור הדם, בלוטת האדרנל (יותרת הכליה), מרכז עמוד השדרה. צבע צהוב נחשב לטוב גם לדלקות מפרקים

בנוסף, הצהוב מעורר את הזיכרון ומצב הרוח, מייצג אינטלקט ודעת, משמעת, אישיות ואגו.


4.הירוק 
צבע הצ'אקרה הרביעית, צ'אקרת הלב. הירוק נמצא בין הצבעים החמים והצבעים הקרים ולכן טוב לחיזוק הבריאות, מייצג תקווה וצמיחה, איזון של הנפש, גוף והרוח. הירוק נחשב כצבע שפועל נגד סרטן ומאזן את פעולות הלב, מערכת הדם, ריאות, מערכת חיסונית, סרעפת, כתפיים וזרועות, צלעות או חזה ובלוטת המגן.


5.הכחול 
צבע הצ'קרה החמישית, צ'אקרת הגרון, שקשורה לתפקוד בלוטת התריס ויותרת התריס (פאראתיירואיד), קנה הנשימה, ושט, חוליות הצוואר, גרון, הדופק ולחץ הדם. כחול הוא צבע של השראה, רוגע ושלווה והוא קשור ליכולת ביטוי ויצירתיות. 

הטיפול בצבע הכחול עשוי להועיל לדלקות גרון, דלקת שקדים, להורדת לחץ דם גבוה ולהפחתת התקפי אסטמה.


6.אינדיגו 
צבע הצ'אקרה השישית, צ'אקרת העין השלישית, שנמצאת במרכז המצח. היא קשורה לבלוטת יותרת המוח, בלוטת האצטרובל, לראיה, לשמיעה, לאף, ולמערכת העצבים. אינדיגו מסמל את יכולת הריפוי והתקשור, רצינות ואדיבות, מוסריות וטוהר הכוונות והוא  מאפיין אנשים רוחניים מאד, עם רגישות גבוהה במיוחד. 


7.מג'נטה 
צבע הצ'אקרה השביעית, צ'אקרת הכתר, שמזוהה עם אנשים בעלי אינטואיציה ויכולת מנטלית ורוחנית גבוהות, בעלי אופי עצמאי אשר זקוקים למרחב אישי לצורך קבלת ידע גבוה והארה. צ'אקרה זו אחראית על מערכת השרירים, מערכת השלד והעור.  

כיצד עושים שימוש בצבע ברפלקסולוגיה?
על פי התפיסה הרפלקסולוגית, כל אברי הגוף משתקפים בכפות רגלינו. בדרך כלל כשיש חסימות אנרגטיות בגוף הן יבואו לידי ביטוי גם בכפות הרגליים. הטיפול הרפלקסולוגי יוצר איזון ומשחרר חסימות באופן משמעותי ביותר.

לאחר תשאול, המטפל יוצר מפת אבחון דרך כף הרגל, שבה נקבעים הצבעים המשולבים בטיפול והמינון שלהם, בהתאם לסוג הבעיה. החיבור לצבע הוא חיבור לתדר אנרגטי, בעל פוטנציאל להשלמה אנרגטית, ודרך יעילה לריפוי ברמות גוף ונפש. בכל מקום שבו מתגלה חסימה בכף הרגל, נשלחת אנרגיית הצבע בהתאם למיקום הצ'אקרה והאיברים החלשים.
 
שילוב הצבע הוא כלי טיפולי נוסף שעשוי לשפר את קצב ההחלמה של המטופל. תהליך זה יוצר איזון ומעניק פתרון אנרגטי טבעי, ללא תופעות לוואי.

 

ממשיכים לדבר על זה בפורום רפלקסולוגיה 

 


הוספת תגובה הדפס חזרה
בוגר מכללת מדיסין, מטפל בכיר ברפלקסולוגיה ומוסמך בשיאצו. ...

מאמרים נוספים מאת המחבר:

התכנים המופיעים בפורטל קליניקה נועדו לספק אינפורמציה ראשונית בלבד ובשום אופן אינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם רופא מוסמך. בכפוף לתנאי השימוש.

הפורטל אינו אחראי על הפרסום, המחיר, הטיפול ותוצאותיו שהינם באחריות המטפל בלבד.

  


קליניקה לקהל הרחב   שיטות טיפול  

מחלות וסימפטומים

 

כללי

סיור בקליניקה  

נטורופתיה

  שלשול

גזים

 

רפואה משלימה

מאגר מטפלים מוסמכים

  רפואה סינית  

תולעי מעיים

גיהוקים

 

ההבדלים בין רפואה משלימה לאלטרנטיבית

מאמרים ומחקרים

  שיאצו  

תסמונת המעי הרגיז

דיזנטריה  

  דיקור סיני

אירועים בענף

  הומאופתיה  

בריחת צואה

טחורים

 

איך בוחרים מטפל

מילון מונחים

  רפלקסולוגיה  

הקאה

כאבי בטן

   
    כירופרקטיקה  

הרעלת מזון

סכרת

   

קליניקה למטפלים

  ביופידבק  

פיסורה אנאלית

סלמונלה  

 

עזרה

חדר טיפולים להשכרה

  שיטת אלבאום  

צרבת

סרטן

 

סיור בקליניקה

דרושים

  עיסוי  

תיאבון מוגבר

עצירות   שאלות ותשובות

מתנדבים בקהילה

  הידרותרפיה    

קרוהן

צהבת

 

פרסם בקליניקה

הטבה לחברי איגוד   שיטת אלכסנדר     צליאק  

צור קשר

פתח כרטיס מטפל   שיטת פאולה          
    שיטת פלדנקרייז          

 

 

     

 

                                                                                                                        © כל הזכויות שמורות לפורטל "קליניקה"