קליניקה - פורטל בריאות, טיפול טבעי ורפואה משלימה הגדול בישראל. טיפולים , מאמרים ומטפלים של רפואה טבעית
בריאות
3593
0
 


מדוע השוקיים הם המפתח לגוף כולו?

שמואל זיידל
21/10/2014
שיטת הרפלקסולוגיה הקואורדינטיבית פותחה מתוך הרפלקסולוגיה הרגילה, והוסיפה לה נדבכים נוספים בדרך לאיזון גוף-נפש דרך הרגליים. שיטה זו מעניינת במיוחד משום שהיא מתייחסת לאיברים בגוף האדם שאינם מטופלים בדרך כלל אבל מתברר שהם המפתח לשינוי אמיתי – השוקיים.
 

מהי רפלקסולוגיה קואורדינטיבית ?

אמנם פותחה הרפלקסולוגיה בגילגולה הנוכחי לפני כמאה שנה, אולם היא נשענת על ידע מהעת העתיקה, שראה בכפות הרגליים את השתקפות הדפוסים בגוף ובנפש. שיטת הלחיצות אמורה לגרום לתגובות מועילות בגוף לקראת ריפוי ושחרור אנרגטי במרידיאנים. השיטה מטפלת בחסימות אנרגטיות הגורמות לבעיות שונות ולמחלות . חסימות אלו מורגשות כגבשושיות הנקראות קריסטלים, וטיפול בהן יוביל את המטופל בדרך להחלמה.

שיטת הרפלקסולוגיה הקואורדינטיבית מוסיפה לרפלקסולוגיה הרגילה בכך שהיא נשענת על אופן החשיבה הטבעי של כולנו, חשיבה בצורה קואורדינטיבית-צירופית. כלומר, כל דבר שאנחנו חווים בחושינו הוא טריגר המפעיל אותנו בו זמנית בכמה מוקדים, ומחבר את כל פיסות המידע הנקלט בצירופים ובהיקשים.  זה טבעי לחשוב על כך שיש תיאום בין יד ימין ליד שמאל ואנחנו לא מתעכבים על המנגנון הזה, למשל, אבל הפעילות הזאת היא המחשה של עקרון הצירוף הקואורדינטיבי של המוח.

לכל הרפלקסולוגים המוסמכים בפורטל קליניקה>>

היכן עוד יכול המטפל לשחרר חסימות בהתבוננות יצירתית?

המטפל והמטופל צריכים לפתח מיומנות בהתבוננות חופשית, עיקרון נוסף של השיטה, כדי שיוכלו לראות את הלא מובן מאליו, את היוצא דופן כדי ללמוד מה שצריך ללמוד מחדש, בדרך לשינוי. מכיוון שכך, אין המטפל מסתפק בהתבוננות דרך כפות הרגליים, אלא הוא מסתובב סביבו או אף מסובב אותו כדי לתמרן ולהגיע לנקודות העבודה שאינן נמצאות רק בכפות הרגליים, לפי השיטה. זהו היסוד האינטואיטיבי והחופשי של הטיפול ובזאת הוא מאפשר יצירתיות.

אחד המאפיינים היצירתיים של השיטה הוא היחס לשוקיים. שוקיים הן האיבר הכי פחות מטופל כנראה בגוף האדם, ובשיטות טיפול שונות הן אפילו אסורות למגע. זה מעניין במיוחד משום ששוקיים הן עקב אכילס האמיתי של הגוף, אם מותר להתבטא כך. הן מחברות בין מרכז הכובד של הגוף – הירכיים והאגן, לבין נקודת המגע וההשקה של הגוף בקרקע. הן מחברות ונושאות על השבריריות שלהן כל כך הרבה משא שלא פלא שהן גם סובלות מפגיעות שונות וכושלות לעתים לעמוד בו. מחזור הדם בהן סובל מהולכה נמוכה יחסית, וחוץ מחבלות הן נוטות לצבור תופעות כמו ורידים ובצקות, נפיחויות ותסחיפים בכלי הדם, בגלל ריחוקן מהלב וממרכז הגוף הן מחלימות באטיות רבה.

מכיוון שכך, דווקא שם מתבקש לחזק ולתמוך בטיפול בכפות הרגליים, ולהשתמש בכלי הדם הארוכים שבהן כדי לנתב מחדש את הטיפול לשחרור חסימות אנרגטיות, אותן קריסטלים. השוקיים מאפיינים גם חסימות נפשיות אצל מטופלים מכאן ברורה חשיבותן להמשך הנעת הטיפול.
השוקיים כמרכז הפיקוח וההכוונה של נתיבי האנרגיה

לפי שיטת הרפלקסולוגיה הקואורדינטיבית, השוקיים מרכזות נתיבי אנרגיה מרכזיים המקשרים בין איברי הגוף לבין נקודות ההשתקפות שלהם בכפות הרגליים. אך טבעי הוא שהן יהיו מקום ההצטברות של הקריסטלים המציינים חסימות, וכל פתיחת חסימה כזאת מעצימה עוד יותר את איכות הטיפול הרפלקסולוגי בכפות הרגליים.

בשיטה ייחודית זאת שמים דגש גם על כיווני הטיפול מבפנים החוצה ולהפך, לדוגמה, כאשר יש קשר ברור בין כיווני זרימת הדם בגוף ממרכזו החוצה ולהפך. אלה הכיוונים שמשתקפים גם בשוקיים אבל לא בנקודות אשר בכפות הרגליים, ומשום כך רצוי לשלב ביניהן ולעבוד יחד כדי להכווין את הזרימה. מן הניסיון המצטבר מחולים שעברו, הטיפול המשולב מביא לשיפור שכדאי שייחקר ביסודיות ביום מן הימים.


הוספת תגובה הדפס חזרה
שמי שמואל זיידל, מטפל ברפלקסולוגיה ויו"ר לשעבר של איגוד הרפלקסולוגים ה...

מאמרים נוספים מאת המחבר:

התכנים המופיעים בפורטל קליניקה נועדו לספק אינפורמציה ראשונית בלבד ובשום אופן אינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם רופא מוסמך. בכפוף לתנאי השימוש.

הפורטל אינו אחראי על הפרסום, המחיר, הטיפול ותוצאותיו שהינם באחריות המטפל בלבד.

  


קליניקה לקהל הרחב   שיטות טיפול  

מחלות וסימפטומים

 

כללי

סיור בקליניקה  

נטורופתיה

  שלשול

גזים

 

רפואה משלימה

מאגר מטפלים מוסמכים

  רפואה סינית  

תולעי מעיים

גיהוקים

 

ההבדלים בין רפואה משלימה לאלטרנטיבית

מאמרים ומחקרים

  שיאצו  

תסמונת המעי הרגיז

דיזנטריה  

  דיקור סיני

אירועים בענף

  הומאופתיה  

בריחת צואה

טחורים

 

איך בוחרים מטפל

מילון מונחים

  רפלקסולוגיה  

הקאה

כאבי בטן

   
    כירופרקטיקה  

הרעלת מזון

סכרת

   

קליניקה למטפלים

  ביופידבק  

פיסורה אנאלית

סלמונלה  

 

עזרה

חדר טיפולים להשכרה

  שיטת אלבאום  

צרבת

סרטן

 

סיור בקליניקה

דרושים

  עיסוי  

תיאבון מוגבר

עצירות   שאלות ותשובות

מתנדבים בקהילה

  הידרותרפיה    

קרוהן

צהבת

 

פרסם בקליניקה

הטבה לחברי איגוד   שיטת אלכסנדר     צליאק  

צור קשר

פתח כרטיס מטפל   שיטת פאולה          
    שיטת פלדנקרייז          

 

 

     

 

                                                                                                                        © כל הזכויות שמורות לפורטל "קליניקה"